نمونه سوالات استخدامی
  بیشتر
  خانه » آخرین اخبار » ۱۰ سرطان شایع در ایران

  رئیس انجمن سرطان ایران دلیل افزایش سرطان را رشد جمعیت دانست و گفت: افزایش طول عمر و سن یکی از پدیده‌‌های ایجاد کننده سرطان است.

  th

  عبدالله فضلعلی‌زاده در حاشیه سفر خود به گیلان در گفت‌وگو با فارس فعالیت انجمن سرطان ایران را حدود هشت سال عنوان کرد.

  وی با بیان اینکه این انجمن در راستای اهداف تعیین شده خود حرکت می‌کند، اظهار کرد: مهم‌ترین اهداف این انجمن افزایش سطح آگاهی مردم در زمینه بیماری‌هایی که منجر به ایجاد سرطان می‌شود، است.

  رئیس انجمن سرطان ایران تکرار مفاهیم کلمه سرطان را مورد تاکید قرار داد و گفت: روش زندگی مهم‌ترین مسئله‌ای است که به صورت مرتب تاکید می‌شود.

  *افزایش سطح آگاهی مردم مهم‌ترین اهداف انجمن سرطان ایران

  وی پیشگیری و غربالگری و تشخیص و درمان بیماری‌ها را از دیگر موارد مورد تاکید درباره بیماری سرطان ذکر کرد و افزود: هدف دوم انجمن سرطان ایران ایجاد همایش‌های سالانه بین‌المللی است که سطح آگاهی همکاران متخصص در انکولوژی و درمانگران سرطان را افزایش دهد.

  فضلعلی‌زاده با اشاره به اینکه تاکنون هشت همایش بین‌المللی سالانه برگزار شده است، افزود: در این همایش‌ها از سخنرانان اروپایی و دانشگاه‌های مختلف سطح کشور بهره گرفته شد.

  وی انتشار مجله دانستنی‌های سرطان را از دیگر فعالیت‌های انجمن مذکور عنوان کرد و گفت: این اطلاعات برای افزایش آگاهی سطح عمومی جامعه ارائه می‌شود که در دسترس مردم قرار گیرد.

  رئیس انجمن سرطان ایران تشکیل این انجمن را مجموعه‌ای از انجمن‌هایی که در زمینه سرطان فعالیت دارند، عنوان کرد و یادآور شد: اعضای این انجمن صرفاً پزشک نیستند و سه نوع عضو در این تشکیلات فعالیت می‌کنند.

  وی عضو پیوسته را پزشکان و درمانگران سرطان ذکر کرد و افزود: این اعضا متشکل از پزشکان جراح و متخصص زنان و… هستند.

  فضلعلی‌زاده گروه دوم عضو انجمن را افراد وابسته نام برد و خاطرنشان کرد: این گروه داروسازان، پزشکان عمومی، پرستاران، خانواده بیماران، بیماران، افراد خیر، هنرمندان، ورزشکاران و تمام سطح جامعه را پوشش می‌دهد.

  وی عضو افتخاری ممتاز را سومین گروه اعضای انجمن سرطان ایران عنوان کرد و یادآور شد: این افراد بزرگان صاحب‌نظر در رشته داخلی و مراکز درمانی و تشخیصی مهم هستند.

  *افزایش طول عمر پدیده ایجاد کننده سرطان

  رئیس انجمن سرطان ایران به وضعیت بیماری سرطان در کشور اشاره کرد و متذکر شد: بیماری سرطان در تمام جوامع بین‌الملل در حال افزایش است.

  وی دلیل افزایش سرطان را رشد جمعیت بیان کرد و افزود: افزایش طول عمر و سن یکی از پدیده‌‌های ایجاد کننده سرطان است.

  فضلعلی‌زاده اضافه کرد: در تمام دنیا به ویژه در ایران سن متوسط زندگی افزایش یافته بنابراین باید انتظار رشد تعداد افراد مبتلا به سرطان را داشته باشیم.

  وی با تصریح بر اینکه اداره ثبت سرطان از طرف وزارت بهداشت چندین سال فعال است، خاطرنشان کرد: این اداره انواع سرطان را به تفکیک دستگاه‌های مختلف بدن ثبت می‌کنند.

  این مسئول اذعان کرد: در سال ۸۹ این آمار دقیق و تفکیک شده بر اثر جنس زن و مرد و ناحیه ثبت شده و در اختیار پزشکان قرار گرفته است.

  *ثبت سالانه ۸۰ هزار نفر بیمار سرطانی در کشور

  وی لازمه برنامه‌ریزی صحیح برای پیشگیری از بیماری را داشتن بانک اطلاعاتی قوی از آمار و اطلاعات ذکر کرد و افزود: انجمن سرطان ایران در این راستا حرکت می‌کند.

  فضلعلی‌زاده متذکر شد: طبق آخرین آمار از اداره ثبت سرطان‌ها، حدود ۸۰ هزار نفر سالانه بیمار مبتلا به سرطان در کشور وجود دارد که حدود ۳۰ هزار نفر هر سال از دنیا می‌روند.

  وی با بیان اینکه هر ساله بر بازمانده به هر یک از بیمار سرطانی افزوده می‌شود، افزود: اکنون رقم بیماری سرطان در کشور در حد بالایی است که همه تحت درمان و مراقبت‌های پزشکی پس از درمان قرار دارند.

  *ایجاد تشکیلات مراقبت‌های حمایتی از بیماران سرطانی در انجمن سرطان ایران

  رئیس انجمن سرطان ایران از ایجاد تشکیلات مراقبت‌های حمایتی از بیماران سرطانی در این انجمن خبر داد و یادآور شد: ایجاد این تشکیلات یکی از اهداف انجمن بوده که به بیماران و خانواده‌های آنها از نظر تقویت روحی راهنمایی‌های لازم ارائه می‌شود.

  وی برخی از سرطان‌ها را دارای زمینه ارثی عنوان کرد و متذکر شد: در این زمینه انجمن برنامه‌های پیشنهادی را برای مصون ماندن نسل‌های بعدی آنها به خانواده‌ها ارائه می‌دهد.

  فضلعلی‌زاده با بیان اینکه انجمن سرطان نمی‌تواند کمک مالی کند، گفت: تنها کمک این انجمن فکری و راهنمایی است.

  *۱۰ سرطان شایع در ایران/سرطان سینه شایع‌ترین

  وی درباره شایع‌ترین نوع سرطان در ایران، اذعان کرد: سرطان سینه در خانم‌ها شایع‌ترین نوع سرطان در ایران است.

  این مسئول با برشمردن ۱۰ نوع سرطان شایع در ایران، خاطرنشان کرد: علاوه بر سرطان سینه، سرطان پوست، سرطان روده، سرطان معده، سرطان مری، سرطان ریه، سرطان مثانه، سرطان پروستات، کبد و سرطان سیستم خون‌ساز از شایع‌ترین نوع سرطان در کشورمان هستند.

  کد خبر : 46430
  اشتراک گذاری در فیس بوک به اشتراک بگذارید تویت کنید ! استامپ در دیگ به اشتراک بگذارید اضافه کردن به خوشمزه ها اشتراک گذاري در فرندفيد
  0 بازدید

  آدرس ایمیل :


  گزارش تصویری

  آرشیو

  آخرین عناوین
  بیشتر